A A A

Exkurze Bolt Tower a U6 Vítkovice

Chcete-li vidět, jak je možné využít staré chátrající industriální stavby, navštivte Dolní oblast Vítkovice, národní kulturní památku nacházející se poblíž centra Ostravy. Fotogalerie zde

Zcela nevšední den prožili žáci ze 7., 8. a 9. tříd v úterý 25. dubna. Měli jsme možnost strávit několik hodin v historickém areálu Vítkovických železáren a Dolu Hlubina. Toto unikátní centrum je od r. 2008 na seznamu Evropského kulturního dědictví. Mimo jiné jsme prošli vysokou pecí, vyjeli výtahem na vyhlídkovou věž na vrcholu pece ve výšce 60 m – Bolt Tower. Nechyběl zde Boltův podpis na kovové konstrukci. A toto byl vzrušující zážitek - pod námi hloubka, lehká kovová konstrukce, nádherný výhled do okolí, ale také hrůzu nahánějící vítr.

V budově bývalé VI. energetické ústředny v areálu Dolních Vítkovic jsme ještě navštívili výstavu Malý svět techniky U6. I zde jsme strávili několik hodin. Na ploše velké haly je soustředěno množství vynálezů, které jsme si mohli osahat a prakticky vyzkoušet, jak fungují. Třeba tlačit vagon po kolejích z oceli, ze dřeva pobitého ocelovým plechem, ze dřeva a z kamene – rozdíl jsme opravdu ucítili na vlastních rukou.

Unaveni, ale plni nových poznatků jsme se v podvečer vraceli domů. Děkujeme vyučujícímu fyziky panu učiteli Tomáši Černíkovi za zprostředkování tak nevšedních zážitků.

Mgr. Helena Balková

Naše škola - tady jsme doma!

Každé ráno, každý den, těšíme se stále sem.

 

 

 

 

 

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření šk.

Rodiče oceňují, když se k nim škola chová vstřícně a partnersky. Učitelé si přejí, aby rodiče žáků s nimi táhli za jeden provaz a byli otevření vzájemné komunikaci. Věříme, že spolupráce a partnerská komunikace škol a rodičů se vyplácí, a to oběma stranám. A proto vznikla značka Rodiče vítáni, značka pro školy otevřené rodičům, kterou vlastní i naše škola.

Více zde