A A A

Předškoláci usedli do školních lavic

Základní škola Morávkova letos opět pokračovala v projektu „Těšíme se do školy". Cílem je usnadnit a zpříjemnit budoucím prvňáčkům vstup do školy. Fotogalerie zde

Děti měly možnost se hravou formou seznámit nejen s prostředím školy, ale rovněž s učiteli a budoucími spolužáky. V letošním školním roce proběhla celkem tři různě tematicky laděná setkání. Předškoláci si tak mohli vyzkoušet usednutí do školních lavic, zkusili si různé činnosti z oblasti matematiky, českého jazyka a prvouky. Nechyběly ani pohybové či hudební aktivity. Kromě toho na děti čekala i ukázková hodina interaktivní angličtiny.

Rodiče své děti ve školním prostředí pozorovali, dozvěděli se užitečné informace a zúčastnili se přednášky Mgr. Dvořákové, na které jim byla představena metodika splývavého čtení.

Těšíme se, až všechny děti v září přivítáme při nástupu do prvních tříd.

Mgr. Lenka Křeháčková

 

Naše škola - tady jsme doma!

Každé ráno, každý den, těšíme se stále sem.

 

 

 

 

 

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření šk.

Rodiče oceňují, když se k nim škola chová vstřícně a partnersky. Učitelé si přejí, aby rodiče žáků s nimi táhli za jeden provaz a byli otevření vzájemné komunikaci. Věříme, že spolupráce a partnerská komunikace škol a rodičů se vyplácí, a to oběma stranám. A proto vznikla značka Rodiče vítáni, značka pro školy otevřené rodičům, kterou vlastní i naše škola.

Více zde